I přesto, že to nemusí být vidět na první pohled, tak herní průmysl se veze na opravdu pozitivní vlně. “Profesionálních” hráčů přibývá skoro jako hub. A každý se chce mít jako Sima ve Slávii a světe div se, ono je to možné. Vše se dostává do mnohem většího povědomí a hraní her se stalo naprosto běžnou záležitostí v širokém věkovém spektru populace. Nutno říci, že věk takzvaných profíků je samozřejmě omezený jako v jiných sportech, ale to není téma článku.
Zajímavým faktorem je i obrovský vzestup mobilních her. A velký podíl má na tom to, že vybavení na takový turnaj je dnes pro většinu lidí bez potíží dostupné. Každý z nás má v kapse něco lepšího než tlačítkový telefon s hadem jako jedinou hrou. Ať ruku zvedne ten, kdo nikdy neslyšel o turnaji v mobilních hrách? Všichni již patrně nějaký zaznamenali a je vidět podpora organizací tímto směrem.
Ano ano a ještě jednou ano, každopádně záleží na hře a také na události.
Jen pro srovnání ve hře Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) byl na turnaji Inter Extreme Masters 2019 celkový prizepool ve výši $1,000,000. Vážně tam vidíš šest nul a dolarový znak! Ale tento rok se chystá PGL Major, který se koná ve Stockholmu, kde si nejlepší týmy rozdělí až $2,000,000! Vzhledem k situaci o které se dozvíte také v tomto článku se bohužel nemusí letos tato akce uskutečnit. Prizepool The Internacional 10 ve hře DOTA2 se vyšplhal na naprosto nepochopitelných $34,333,874 a to je prozatimní rekord v historii e-sportu. Tato částka byla crownfoundingovaná skrze prodej kosmetických doplňků a skinů ze hry. 25% z každého prodeje navyšoval tuto částku. A sám jsem zvědavý, kde tyto prizepooly najdou svůj strop! Jestli ho najdou...
Jako každý rok se v České republice koná mistrovství v počítačových hrách. Jen s malým rozdílem, že tam není tolik nul ani dolarová měna. Ale na tak malou zemičku uprostřed Evropy to není úplně nejhorší a je to dobrá průprava na ty dolary. Pro příklad bychom uvedli COOL ligu ve hře CS:GO, která nám v letošním roce začala 9. 3. V té si nejlepší týmy rozdělí až 500,000,- CZK. Hodně z nás tuto částku nevydělá za rok. Ale přeci jen tu máme menší rozdíly oproti minulým sezonám. A na scénu přichází největší téma posledních měsíců. Jmenovat to nemusíme, všichni víte, o co jde. Kdyžtak nápověda je v další větě. Kvalifikace se stejně jako každý rok jedou online, ale kvůli koronaviru se musí, které se normálně pořádají stylem LAN akcí, odehrát také z pohodlí domova.
Za zmínku všech jsme vybrali asi ten největší v „R šestkách“ Pátý ročník soutěže Six Invitational 21 se ve Francii neuskuteční podle plánu z důvodu zavedení cestovních omezení Francouzkou vládou. Místo toho se celý ročník soutěže pozastavil. Takže prostě letos nebude. I když se společnost Ubisoft snažila najít alternativu na uspořádání fyzického turnaje, tak za těchto podmínek to nebylo možné. Bohužel takových turnajů, které byli zrušeny nebo kulantně pozastaveny je opravdu mnoho a ze článku by se stala menší kniha. Ale i zde vynalézavé lidstvo našlo cestičku jak hrát soutěže i s diváky. Díky tomu streamovací platformy mají žně a fanoušci turnajů v počítačových hrách ukojí svou potřebu sledování kvalitních mačů.
Autor článku: